Pamatujete si Sonica od Segy? Dočkal se verze pro Android a hra se docela povedla. Hned při spuštění se mě zmocnil pocit nostalgie a vzpomínky jak jsem tento konkrétní díl hrál ještě jako dítě na 16-bitové konzoli Sega Mega Drive II. Mé pocity posiluje i kostičkovaná grafika, která je stejná jako původní verze pro konzoli Sega, ačkoli je verze pro Android vyvinuta celá znovu. I ovládání hry je velice podobné původní verzi hry, jenom místo gamepadu používáte virtuální tlačítka na dotykovém displeji.

Velkým rozdílem oproti původní hře je, že si můžete vybrat, jestli budete hrát za Sonica nebo za jeho kamaráda Tailse nebo Knucklse. Je to už pěkná řádka let, ale jestli si pamatuji správně, tak v originále šlo hrát jen za Sonica. Tails má oproti Sonicovi jednu velkou výhodu a to že umí lítat pomocí roztočeného ocasu.

Cílem hry je zabránit Dr. Ivo Robotnikovi v ovládnutí světa za pomocí robotů poháněných uvězněnými zvířaty. Na konci každé epizody Sonic, případně Tails, svede souboj s Dr. Robotnikem. V první epizodě mě jeho porážka nestála příliš námahy, ale už v druhé epizodě jsem se zasekl a něco mě říká, že hra nebude tak jednoduchá, jak jsem si původně myslel. Určitě je složitější než Red Ball 4, který má neomezený počet životů/pokusů. To pro Sonica neplatí. Životy má pouze tři, případně více, nalezne-li bonusové životy a po jejich vyčerpání musí opakovat druhou část epizody od začátku (každá epizoda je rozdělena do dvou samostatných částí).


Video z hraní první epizody – Emerald hill:

 

9.1

Good

Klady

  • Nostalgie
  • Hratelnost
  • Nenáročná na hardware

Bad

Zápory

  • Kostičkovaná grafika
Autor Mars
Uveřejněno
Zobrazení 872

Readers comments

Komentáře

Bez Komentářů

Zanechat Reakci

iRacing

Nejnovější příspěvky

Twitter

Could not authenticate you.