Při startu jsem ještě nevěděl, co vše mě v tomto závodě na okruhu Monza čeká. Startoval jsem ze čtvrtého místa a hned po startu jsem se propadl na sedmé – poslední místo, což mě jen utvrzuje v tom, že kvalifikace a starty mě moc nejdou. Vydal jsem se na stíhací jízdu a postupně vybojoval ztracené pozice zpět. To už se ale začínalo stmívat a po pár kolech závodění za tmy se začala objevovat mlha, kterou chvíli nato následoval i silný déšť, na který nebyl nikdo připravený – všichni jsme měli obuty slicky.

Auta měla tendenci uskakovat i na rovinkách, protože na trati byla spousta kaluží. Někteří zamířili do boxů, tak jsem se posunul na průběžnou druhou pozici a díky chybě jezdce na první pozici jsem se za první šikanou (na konci cílové rovinky) dostal na první pozici. Celé kolo jsem přemýšlel, jestli zajet do boxů a přezout nebo to risknout a dojet závod na soft slickách. Nakonec jsem vyměknul a zamířil do boxů, abych zjistil, že přezutí se buď neuskutečnilo a nebo chování přezutých pneumatik bylo prakticky stejné jako u původních soft slick pneumatik.

Díky zastávce v boxech jsem se posunul zpět na čtvrté místo. Snažil jsem se probojovat na třetí pozici, ale na výjezdu z druhé šikany jsem se dostal levými koly příliš ke kraji tratě (možná i lehce mimo trať) a dostal hodiny. Nakonec jsem byl rád, že jsem uhájil čtvrté místo. Každopádně to byl zajímavý závod plný zvratů.


 

Autor Mars
Uveřejněno
Zobrazení 664

Readers comments

Komentáře

Bez Komentářů

Zanechat Reakci

iRacing

Nejnovější příspěvky

Twitter

Could not authenticate you.